Erenli Mahallesi Web Sitesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fındık fiyatları

3 yıl önce
1.975 kez görüntülendi

Fındık fiyatları
Reklam

Fındık fiyatları ne kadar?

Dünyanın en önemli ve en büyük fındık üreticisi Türkiye’de fındık Karadeniz insanının da en önemli geçim kaynağı. Samsun, Çarşamba, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Trabzon, Zonguldak, Kocaeli, Düzce, Sakarya ve Akçakoca Türkiye’nin önemli fındık merkezleri durumunda. Peki serbest piyasada fındık fiyatları ne kadar?

Fındık Fiyatları: Türkiye’nin en önemli ihracat ürünlerinden biri olan fındıkta üreticilerin fiyat araştırmaları devam ediyor. Fındık fiyatları 2020 yılında da en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. Fındık fiyatları artık ticaret borsalarında fiyat açıklaması yapılmayan ürünler arasında yer alıyor. Ticaret Borsaları üç yıldır serbest piyasa olduğu gerekçesiyle fındık fiyatlarında oluşan rakamları açıklamıyor. TMO ise yılda bir kez alım fiyatı açıklıyor. Fiyatlar serbest piyasada oluşuyor. Bu fiyatlar il il anlık değişiklikler gösterse de en düşük ve en yüksek fiyatlar arasında bir seyir izliyor.
Samsun, Çarşamba, Terme, Ünye, Fatsa, Ordu, Giresun, Trabzon, Zonguldak, Kocaeli, Düzce, Sakarya ve Akçakoca’da TMO 2019 yılı fındığı için 16,50 TL – 17.00 TL fiyat açıklamıştı. Serbest piyasada 01 Temmuz Çarşamba günü fındığın çeşidine göre fiyatı şöyle oluştu:

01 TEMMUZ 2020 ÇARŞAMBA SERBEST PİYASA FINDIK FİYATLARI:

LEVANT FINDIK : 18,00 TL – 19.50 TL
SİVRİ FINDIK : 18,00 TL – 19.50 TL
TOMBUL FINDIK : 18,00 TL – 19.50 TL

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık