Erenli Mahallesi Web Sitesi

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ulaşım

Erenli mahallesi, Ordu ili Altınordu mahallelerinden olup, Altınordu şehir merkezine 27 km uzaklıktadır. Ordu ili Altınordu ilçesinden Erenli mahallesine gitmek isteyenler, Ordu – Giresun istikamet yönünde bulunan Melet köprüsünü geçtikten sonra sağ (Kayabaşı mahallesi) tarafa dönerek, sırasıyla Kayabaşı mahallesi, Zafer mahallesi, Gökömer mahallesi, Hürriyet mahallesi inören mevki, Hürriyet mahallesi ve Cumhuriyet köyü mahallesi, Gerce mahallesi istikametine giderken Turnasuyu ırmağı üzerinde bulunan köprüden geçtikten sonraki varacağımız ilk köydür. Kendi araçları ile Erenli mahallesi gitmek isteyenler bu yolu takip etmeleri gerekmektedirler. Bu şekilde gidenler eski yol istikametini takip etmiş olurlar ve km de biraz daha uzamış olur.

Ama Erenli mahallesi için Köyün aşağı kısmında bulunan Kemer köprü diye adlandırılan yere sonradan yeni bir köprü yapılldı. Erenli mahallesinin yolu biraz daha kısalıp, şehire olan uzaklık kilometresi eski yoldan 33 km. iken şuan 27 km. inmiş oldu.. Bu durumda inören mevkini geçtikten sonra Hüriiyet mahallesine varmadan yeni yolu takip edebiliriz.

Erenli mahallesi için çalışan köy minibüsleri vardır. Bu minibüsler şehir merkezinde bulunan fiskobirlik, turist otel civarından veya eski üst geçit civarından kalkış yaparlar. Erenli mahallesi minibüs duraklarını bilmeyenler, Erenli mahallesi minibüsleri veya eski adı ile Mahmuteren köyü minibüslerinin duraklarını bu civarda sordukları zaman bulmaları mümkündür.

Erenli mahallesi yolları Gökömer köyüne kadar önceden asfaltlanmıştı. Şuan mahallemize kadar yollar asfalt yol yapılmıştır. Diğer kısımların ise asfaltlanması için calışmalar vardır. Asfaltsız olan yollar ne kadar asfalt olmasa dahi oldukca geniş ve temizdir.

Erenli mahallesi seyahat edenlere hayırlı yolculuklar dileriz


Yukarı Çık